Nowy chronograf Edifice łatwiejszy w obsłudze EQW-A1000DB, EQW-A1000B


Nowy Chronograf Edifice EQW-A1000DB

Nowy chronograf EQW-A1000DB jest pierwszym modelem CASIO Edifice z systemem „Smart Access”, który sprawia, że obsługa zaawansowanych funkcji jest o wiele łatwiejsza niż dotychczas.

CASIO postanowiło ułatwić obsługę, na pozór skomplikowanych funkcji jak WAVE CEPTOR, czas światowy czy timer (zwykle niedostępny w analogowych chronografach). W najnowszym modelu funkcjonalności te obsługiwane są, nie jak dotychczas za pomocą przycisków, lecz poprzez koronkę. Wciskając ją i obracając można łatwo i intuicyjnie ustawić dowolną funkcję.

„Po wciśnięciu koronki należy ją przekręcić aby ustawić np. timer. Po kolejnym obróceniu ustawiamy liczbę minut do odliczenia czasu, a następnie ponownie wciskamy koronkę, aby zatwierdzić wprowadzone dane. System „Smart Access” napędza godziny, minuty i sekundy za pomocą osobnych silników. W rezultacie, podczas przełączania poszczególnych funkcji wskazówki są w stanie poruszać się szybko i niezależnie od siebie.” – mówi Rafał Zadara – Brand Manager CASIO.

Chronograf EQW-A1000DB charakteryzuje się więc prostą obsługą szeregu funkcji, w tym 1/20-sekundowego stopera, timera, alarmu i czasu światowego. Jak każdy Edifice, swoim wyglądem nawiązuje do motoryzacji. Jest wykonany ze stali szlachetnej, a tarcza zegarka przypomina te w samochodzie.
Dane techniczne EQW-A1000DB:
– TOUGH SOLAR – zasilanie światłem słonecznym,
– WAVE CEPTOR – automatyczne nastawianie godziny – zegarek łączy się drogą radiową z jednym z 6 nadajników na Świecie i ustawia na czas wzorcowy zegara atomowego,
– TOUGH MOVEMENT – automatyczna korekta położenia wskazówek: mechanizm co godzinę sprawdza czy wskazówki nie przesunęły się i w razie potrzeby koryguje ich względne położenie
– czas światowy(29 stref czasowych; letni on / off),
– odporność na wodę 10 ATM,
– 1/20-sekundowy stoper z możliwość zapamiętania do 5 czasów okrążeń / międzyczasów
– timer,
– alarm,
– datownik,
– wymiary51,6 x 46,9 x 14,3 mm,
– waga ok. 193 g

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Komentarz do “Nowy chronograf Edifice łatwiejszy w obsłudze EQW-A1000DB, EQW-A1000B”