Nowy zegarek, który zarządza komórką

Na rynek wkrótce trafi prototypowy zegarek CASIO, którym będzie można kontrolować telefon komórkowy. Za pomocą nowego zegarka będziemy mogli m.in. wyciszyć dźwięki, ustawić alarmy lub odczytać SMS, a na wyświetlaczu sprawdzić, kto dzwoni.

Na międzynarodowych targach CES (Consumer Electronics Show), które odbyły się w styczniu br. w Las Vegas, CASIO zaprezentowało prototypowy zegarek wyposażony w technologię Bluetooth Low Energy. Dzięki tej technologii, na wyświetlaczu  będziemy mogli sprawdzić, kto dzwoni na nasz telefon komórkowy, wyciszyć dźwięki, wyłączyć alarmy lub odczytać SMS. Za pomocą zegarka będziemy mogli też np. wywołać sygnał pozwalający na zlokalizowanie telefonu.
Przy używaniu Bluetootha średnio przez 12 godzin dziennie, zegarek na jednej baterii ma działać przez 2 lata. Bluetooth Low Energy ma minimalne zużycie energii, a pozwala na łączenie się i komunikowanie z różnymi urządzeniami elektronicznymi, które znajdują się w odległości od 2 do 5 metrów od zegarka.
Na rynku nie ma jeszcze telefonów obsługujących Bluetooth Low Energy – pierwsze modele mają pojawić się dopiero w tym roku. CASIO, będąc gotowym na rozwijającą się technologię zajmuje pozycję pioniera. Technologia Bluetooth ma znajdować coraz szersze zastosowanie w sprzęcie gospodarstwa domowego oraz w dziedzinach takich jak sport, zdrowie i rozrywka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.